Hymenotomia

Jest to zabieg polegający na nacięciu zbyt grubej i niepodatnej błony dziewiczej, która utrudnia pełną inicjację seksualną kobiety. Zabieg wykonywany  w znieczuleniu miejscowym.

Dla kogo jest ten zabieg?
Zabieg skierowany jest do kobiet, które borykają się z defektem w obrębie błony dziewiczej. Pogrubiona czy zarośnięta błona dziewicza jest wadą rodzoną żeńskich narządów płciowych. Nadmierne pogrubienie i usztywnienie błony dziewiczej niemal całkowicie wykluczają prowadzenie aktywnego życia seksualnego. Są także przyczyną pierwotnego braku miesiączki i bólu podbrzusza. Zabieg hymenotomii poleca się także kobietom, które nie rozpoczęły jeszcze życia płciowego ze względu na strach przed bólem związanym z rozerwaniem błony dziewiczej. Nacięcie błony dziewiczej pod znieczuleniem umożliwia bezbolesną inicjację seksualną.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg trwa 10-20 minut . Lekarz znieczula miejsce poddane zabiegowi. Następnie przy pomocy lasera wykonuje nacięcie błony dziewiczej. Zdarza się, że samo nacięcie nie wystarcza, aby zabieg był w pełni satysfakcjonujący, wtedy wycięta zostaje część fałdu błony.

Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

Efekt zabiegu
Po około 1-2 miesiącach pacjentka odzyskuje całkowitą aktywność seksualną.

Ginekologia Estetyczna

Masz pytania?
Skontaktuj się

+48 600 511 512 

poniedziałek - piątek

+48 606 225 777

sobota - niedziela

rejestracja@bella-med.pl

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria