Ortopedia

W Klinice Bellamed konsultujemy następnie diagnozujemy i leczymy schorzenia ortopedyczne wynikające z chorób zawodowych z trybu życia czy przypadłości cywilizacyjnych.

ORTOPEDIA REGENERACYJNA
KOMÓRKI MACIERZYSTE PRZEŁOM W ORTOPEDII I MEDYCYNIE SPORTOWEJ

Komórki macierzyste mają unikatową możliwość przekształcania się w wyspecjalizowane komórki każdej kanki organizmu, a także działają przeciwzapalnie stwarzając odpowiednie warunki do regeneracji tkankowej.

Technologia pozyskująca komórki macierzyste w drodze cienkoigłowej liposukcji, umożliwia otrzymywanie dużej ilości komórek liczonych w milionach, co pozwala na zastosowanie jej w terapii regeneracyjnej, mającej na celu odbudowę zniszczonej tkanki. Dotychczas stosowane metody nie pozwalały na osiągnięcie takich ilości komórek lub wymagały kilkutygodniowej hodowli komórkowe w warunkach laboratoryjnych, co ograniczało zastosowanie kliniczne.

Ta procedura polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy, a następnie po krótkim jej przygotowaniu, wstrzykuje się gotowy preparat w chorobowo zmienione miejsce, Implantowany preparat wzmacnia naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Zabieg może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub u osób bardziej wrażliwych, dożylnym. Jedną z głównych zalet metody jest jego mała inwazyjność, jednoczasowość (brak konieczności namnażania komórek laboratorium) i mało traumatyczny przebieg procedury. Zabieg ten nie wymaga hospitalizacji oraz umożliwia wyjście pacjenta do domu w ciągu kilku godzin zakończenia.

Choroby leczone z wykorzystaniem terapii komórkami macierzystymi:

  • zmiany zwyrodnieniowe i ból stawu kolanowego, ból stawu biodrowego, ból stawu barkowego oraz innych stawów
  • uszkodzenia mięśni, uszkodzenia przeciążonych ścięgien i uszkodzenia więzadeł
  • urazy i rekonstrukcja chrząstki stawowej, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego oraz regeneracja łękotki
  • oderwane przyczepy ścięgien
  • wspomaganie gojenia zaburzeń zrostu kości (zrost opóźniony kosci, brak zrostu, staw rzekomy)
  • uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego stawu kolanowego

Oferta

Masz pytania?
Skontaktuj się

+48 600 511 512 

poniedziałek - piątek

rejestracja@bella-med.pl

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria