Dietetyka

Celem programu jest pozbycie się zbędnych kilogramów pod kontrolą lekarza oraz dietetyka. To główny cel opracowanego przez naszych lekarzy i dietetyków kompleksowego programu walki z nadwagą i otyłością. Uwzględniając wszelkie medyczne aspekty i zagrożenia zdrowotne, nie obiecujemy natychmiastowych spektakularnych efektów. Leczenie nadwagi i otyłości jest procesem skomplikowanym, kompleksowym i długotrwałym, wymagającym indywidualnego podejścia.

Konsultacje z dietetykiem
W codziennym życiu często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak istotna jest zrównoważona dieta. Większość z nas uważa, że odżywia się racjonalnie i zgodnie z potrzebami organizmu. Nie zastanawiamy się jednak nad tym, jak to co jemy wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Tymczasem źle zbilansowany jadłospis może być przyczyną wielu schorzeń, a nawet ciężkich w swoim przebiegu chorób.

Klinika Bellamed zapewnia Państwu możliwość skorzystania z fachowej porady dietetyka. Podstawą funkcjonowania specjalisty ds. żywienia w Klinice Bellamed jest upowszechnianie zasad racjonalnego żywienia opartego na aktualnych i pewnych wynikach badań naukowych przeprowadzonych przez instytuty żywienia człowieka. Dążymy do zmian nieprawidłowych zachowań i nawyków żywieniowych dotyczących między innymi wyboru spożywanych produktów, sposobu ich nabywania i przechowywania oraz przygotowania do spożycia, planowania posiłków w przyszłości, a także samej fazy konsumpcji.

Przygotowywana przez nas dietoterapia stanowi nieodzowny komponent programu leczniczego przeważającej liczby chorób. Z naukowego punktu widzenia, specjalistyczna dieta jest bowiem czynnikiem decydującym o poprawie stanu zdrowia w przebiegu takich chorób jak: choroba wieńcowa, miażdżyca, cukrzyca, alergie i nietolerancje pokarmowe, przewlekłe problemy żołądkowo-jelitowe, zespół jelita drażliwego, celiakia, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna ,nadciśnienie tętnicze i wiele innych. Ponadto regularne spotkania z dietetykiem umożliwią efektywne i trwałe pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Każdy pacjent w Klinice Bellamed poddawany jest indywidualnej i kompleksowej ocenie żywienia, obejmującej zarówno zagadnienia dotyczące spożycia żywności, jak i sposobu żywienia, a jej celem jest wskazanie czy istnieją wady żywienia, na czym one polegają, jakie są ich przyczyny i następstwa oraz jak je można usunąć.

We wstępnej ocenie stanu odżywienia pacjenta zbierane są informacje o:

  • historii żywienia
  • historii ewentualnych chorób
  • aktualnej sytuacji zdrowotnej udokumentowanej odpowiednimi wynikami badań

W Klinice Bellamed przeprowadzane są także badania antropometryczne uwzględniające pomiary oceniające rozmiary ciała i stan rozwoju fizycznego oraz pomiary oceniające skład ciała., a następnie sporządzane zostaną zracjonalizowane i indywidualne jadłospisy dekadowe zwiększające spadek masy ciała.

Staramy się, aby podczas układania jadłospisu były uwzględniane także indywidualne potrzeby i przyzwyczajenia pokarmowe naszego pacjenta.

Konsultacja dietetyka może mieć dwojaki charakter, którego wybór będą determinować Państwa indywidualne potrzeby. Oferujemy możliwość odbycia jednorazowego „szkolenia” w zakresie racjonalnego odżywiania w dotyczącej Państwa jednostce chorobowej; dodatkowo otrzymają Państwo listę dozwolonych i niewskazanych produktów spożywczych, sugestie co do sposobu przyrządzania i spożywania posiłków. Jeżeli będą Państwo zainteresowani szczegółowym planem odżywiania, dietetyk przygotuje indywidualnie i kompleksowo dopasowany jadłospis, który będzie dla Państwa przewodnikiem po zdrowym trybie życia.

Konsultacji dietetycznych udziela dietetyk, po uprzednim uzgodnieniu terminu wizyty pod numerem 600 511 512.  

Masz pytania?
Skontaktuj się

+48 600 511 512 

poniedziałek - piątek

rejestracja@bella-med.pl

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria