Dietetyka

Celem programu jest pozbycie się zbędnych kilogramów pod kontrolą lekarza oraz dietetyka. To główny cel opracowanego przez naszych lekarzy i dietetyków kompleksowego programu walki z nadwagą i otyłością. Uwzględniając wszelkie medyczne aspekty i zagrożenia zdrowotne, nie obiecujemy natychmiastowych spektakularnych efektów. Leczenie nadwagi i otyłości jest procesem skomplikowanym, kompleksowym i długotrwałym, wymagającym indywidualnego podejścia.

Konsultacje z dietetykiem
W codziennym życiu często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak istotna jest zrównoważona dieta. Większość z nas uważa, że odżywia się racjonalnie i zgodnie z potrzebami organizmu. Nie zastanawiamy się jednak nad tym, jak to co jemy wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Tymczasem źle zbilansowany jadłospis może być przyczyną wielu schorzeń, a nawet ciężkich w swoim przebiegu chorób.

Klinika Bellamed zapewnia Państwu możliwość skorzystania z fachowej porady dietetyka. Podstawą funkcjonowania specjalisty ds. żywienia w Klinice Bellamed jest upowszechnianie zasad racjonalnego żywienia opartego na aktualnych i pewnych wynikach badań naukowych przeprowadzonych przez instytuty żywienia człowieka. Dążymy do zmian nieprawidłowych zachowań i nawyków żywieniowych dotyczących między innymi wyboru spożywanych produktów, sposobu ich nabywania i przechowywania oraz przygotowania do spożycia, planowania posiłków w przyszłości, a także samej fazy konsumpcji.

Przygotowywana przez nas dietoterapia stanowi nieodzowny komponent programu leczniczego przeważającej liczby chorób. Z naukowego punktu widzenia, specjalistyczna dieta jest bowiem czynnikiem decydującym o poprawie stanu zdrowia w przebiegu takich chorób jak: choroba wieńcowa, miażdżyca, cukrzyca, alergie i nietolerancje pokarmowe, przewlekłe problemy żołądkowo-jelitowe, zespół jelita drażliwego, celiakia, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna ,nadciśnienie tętnicze i wiele innych. Ponadto regularne spotkania z dietetykiem umożliwią efektywne i trwałe pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Każdy pacjent w Klinice Bellamed poddawany jest indywidualnej i kompleksowej ocenie żywienia, obejmującej zarówno zagadnienia dotyczące spożycia żywności, jak i sposobu żywienia, a jej celem jest wskazanie czy istnieją wady żywienia, na czym one polegają, jakie są ich przyczyny i następstwa oraz jak je można usunąć.

We wstępnej ocenie stanu odżywienia pacjenta zbierane są informacje o:

  • historii żywienia
  • historii ewentualnych chorób
  • aktualnej sytuacji zdrowotnej udokumentowanej odpowiednimi wynikami badań

W Klinice Bellamed przeprowadzane są także badania antropometryczne uwzględniające pomiary oceniające rozmiary ciała i stan rozwoju fizycznego oraz pomiary oceniające skład ciała., a następnie sporządzane zostaną zracjonalizowane i indywidualne jadłospisy dekadowe zwiększające spadek masy ciała.

Staramy się, aby podczas układania jadłospisu były uwzględniane także indywidualne potrzeby i przyzwyczajenia pokarmowe naszego pacjenta.

Konsultacja dietetyka może mieć dwojaki charakter, którego wybór będą determinować Państwa indywidualne potrzeby. Oferujemy możliwość odbycia jednorazowego „szkolenia” w zakresie racjonalnego odżywiania w dotyczącej Państwa jednostce chorobowej; dodatkowo otrzymają Państwo listę dozwolonych i niewskazanych produktów spożywczych, sugestie co do sposobu przyrządzania i spożywania posiłków. Jeżeli będą Państwo zainteresowani szczegółowym planem odżywiania, dietetyk przygotuje indywidualnie i kompleksowo dopasowany jadłospis, który będzie dla Państwa przewodnikiem po zdrowym trybie życia.

Konsultacji dietetycznych udziela dietetyk, po uprzednim uzgodnieniu terminu wizyty pod numerem 600 511 512.  

IGENESIS testy genetyczne

Testy nutrigenetyczne. Badanie iGenesis w naszej klinice obejmuje dziewięć wzajemnie uzupełniających się modułów: Slim, Micro, Sensor, Health, Detox, Fit Sport, Medline, Androgen, Neuro, które przedstawiają spójny obraz indywidualnych potrzeb Twojego organizmu. Można je dowolnie komponować. IGENESIS COMPLETO 10 Badanie iGenesis Completo 10 to...

Pakiety dietetyczne

Pomożemy Ci pokonać wyzwania stawiane przez własny organizm oraz odzyskać panowanie nad zdrowiem oraz sylwetką. Nasz zespół złożony z certyfikowanych lekarzy, dietetyków, trenerów personalnych i psychologów służy wsparciem oraz pomocą na każdym etapie drogi po zdrowie. Pakiety zapewniają: stałą opiekę wykwalifikowanych specjalistów ora...

ProLon 5-dniowy program żywieniowy

Chcesz szybko i zdrowo schudnąć ? Nasza oferta jest dla Ciebie ! ProLon to 5-dniowy program żywieniowy, który silnie stymuluje procesy regeneracyjne i odmładzające, przyczyniając się jednocześnie do uregulowania poziomu wskaźników związanych z procesem starzenia takich jak np. cholesterol, glukoza na czczo, procesy zapalne. Potrawy ProLon dos...

Test OMEGA

OMEGA Test to badanie stężenia kwasów tłuszczowych na poziomie komórkowym, które ułatwi modyfikację dotychczasowego sposobu odżywiania oraz skuteczną profilaktykę chorób cywilizacyjnych. OMEGA Test to klucz do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki ciała człowieka. Odpowiednie proporcje kwasów tłuszczowych Omega wspomagają metabolizm organiz...

Masz pytania?
Skontaktuj się

+48 600 511 512 

poniedziałek - piątek

+48 606 225 777

sobota - niedziela

rejestracja@bella-med.pl

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria