Osocze bogatopłytkowe

Odmładzanie i regeneracja skóry

Jeśli chcesz:

 • zniwelować oznaki starzenia się skóry: zmarszczki, fałdy, bruzdy, kurze łapki,
 • aby skóra szybciej się goiła i regenerowała po zabiegach,

- ten zabieg jest stworzony dla ciebie !!                                   

Czym jest terapia osoczem bogatopłytkowym?
Terapia bazuje na naukowej wiedzy i innowacyjnych technologiach Medycyny Regeneracyjnej. Jej skuteczność kliniczna, poparta została w ostatnich latach, wieloma doświadczeniami praktyków medycyny estetycznej w Polsce i na świecie. Przeprowadzona pod nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego, daje spektakularny efekt odmładzający. Płytki krwi są naturalnie występującym składnikiem krwi i odgrywają ważną rolę w procesie gojenia i regeneracji tkanek. To koncentrat o małej objętości, zawierający kilkukrotnie większą ilość płytek niż krew bazowa pacjenta. Wpływa na powstawanie nowego kolagenu i poprawia ukrwienie tkanek – oba te procesy są kluczowe w terapii anty-aging. Terapia nadaje skórze elastyczność, poprawia jej odcień i teksturę.

Jak przygotowuje się osocze bogatopłytkowe?
Mała próbka krwi pacjenta  jest przetwarzana przy użyciu specjalistycznego sprzętu medycznego, aby wyodrębnić plazmę bogatopłytkową. Tak przygotowane unikalne osocze bogatopłytkowe, zawierające czynniki wzrostu, jest wstrzykiwane punktowo pod skórę twarzy, szyi, dekoltu, rąk i innych obszarów wymagających rewitalizacji. Zabieg przeprowadzany w gabinecie jest szybki i bezpieczny dla pacjenta, ponieważ dzięki zastosowaniu czynników z własnej krwi wykluczona jest  reakcja uczuleniowa.

Skuteczność działania

Zabieg iniekcji osocza bogatopłytkowego daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, a przy tym jest absolutnie i biokompatybilna z naszym ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.  Podawanie osocza bogatopłytkowego w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzania fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Jest, uznanym przez specjalistów, sposobem naturalnego wsparcia organizmu, w zabiegach odmładzania skóry.

Jakie czynniki wzrostu zawiera ?

 • Transformujący czynnik wzrostu-beta, TGF-b: wspomaga wzrost matrycy pomiędzy komórkami
 • Płytkowy czynnik wzrostu PDGF: stymuluje wzrost naczyń krwionośnych, replikację komórek i naskórkowanie
 • Naskórkowy czynnik wzrostu EGF: stymuluje wzrost i różnicowania komórek, tworzenie kolagenu
 • Czynnik wzrostu fibroblastów FGF: stymuluje powstawanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych

Dzięki tej metodzie można poprawić wygląd takich miejsc  jak:

 • policzki
 • fałdy nosowo-wargowe
 • okolice oczu (kurze łapki, cienie), powieki
 • usta, podbródek, czoło
 • fałdy na szyi i karku
 • dekolt
 • dłonie
 • wypełnianie blizn po trądziku
 • łysienie typu męskiego

Jakich zmian możemy oczekiwać po zabiegu?
Wstrzyknięcie cienką igłą przez skórę, umożliwia uwolnienie Czynników Wzrostu z osocza bogatopłytkowego, co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń włosowatych oraz, co najważniejsze, tworzenie nowych struktur kolagenu.
Postępujące sukcesywnie procesy produkcji nowego kolagenu, zauważalnie poprawiają elastyczność skóry, jej koloryt i tekstura regenerują się do naturalnej postaci. Wspomaga też zdolność skóry do utrzymywania wilgoci. Efekty zabiegu postępują stopniowo wraz z odbudowującymi się włóknami kolagenowymi. Skóra już po 1-2 tyg. jest bardziej napięta i wygładzona. Zanikają przebarwienia.

W celu przeprowadzenia zabiegu i pytań szczegółowych dotyczących jego przebiegu zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu 600 511 512 lub mailowo pod adresem rejestracja@bella-med.pl

Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i zapiszemy na konsultacje z lekarzem.

Medycyna Estetyczna

Masz pytania?
Skontaktuj się

+48 600 511 512 

poniedziałek - piątek

+48 606 225 777

sobota - niedziela

rejestracja@bella-med.pl

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria