Egzosomy ASCE+

Czym są egzosomy?

Exosomy to pęcherzyki zewnątrzkomórkowe produkowane przez komórki macierzyste. Mają nanometrowe, tj. bardzo małe rozmiary, dzięki czemu łatwo przemieszczają się w płynach ustrojowych. Są najważniejszym mediatorem komunikacji międzykomórkowej – działają jako przekaźniki z komórek macierzystych do innych komórek, m.in. fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Egzosomy mają niezwykły potencjał przeciwzapalny, regeneracyjny i naprawczy. Mogą być zatem wykorzystywane w procedurach leczniczych, jak również w zabiegach odmładzających. Doskonale sprawdzają się także w walce z nadmiernym wypadaniem włosów, stymulując ich odrost.

Egzosomy zawierają w sobie ponad 1000 rodzajów peptydów, do 800 białek, ponad 370 różnego rodzaju lipidów, antyoksydanty, enzymy, czynniki wzrostu (od 10 do 100 razy więcej czynników wzrostu niż PRP) oraz białka, które stymulują inne komórki układu immunologicznego.

Bezpieczeństwo terapii

Egzosomy pozyskiwane są za pomocą opatentowanej technologii z ludzkich mezenchymalnych komórek macierzystych (MSCs), wyizolowanych np. ze szpiku kostnego, następnie poddawane są oczyszczaniu i namnażaniu w warunkach laboratoryjnych. Same exosomy nie są komórkami macierzystymi, nie posiadają aktywnego DNA i nie są terapią genową. Są hipoimmunogenne, co oznacza, że są doskonale tolerowane i nie powodują reakcji odrzucającej. Zabiegi z ich wykorzystaniem są całkowicie bezpieczne.

W naszej klinice do terapii na twarz, szyję i dekolt oraz włosy wykorzystujemy egzosomy ASCE+, w przebadanej, opatentowanej i bezpiecznej dla pacjenta technologii, która umożliwia zachowanie ich wysokiej czystości. W porównaniu z innymi produktami tego typu na rynku, gotowy produkt ASCE+ zawiera 100% exosomów bez zanieczyszczeń. Z tego powodu nie indukuje reakcji alergicznej. Egzosomy zawarte w ASCE+ stymulują migrację i proliferację (namnażanie się) nowych komórek, mają działanie przeciwstarzeniowe i przeciwzapalne.

Sposoby aplikowania

Egzosomy podawane są podskórnie metodą mezoterapii. 

Mogą jednak być one również podawane bezpośrednio na skórę, przy zastosowaniu dodatkowej technologii. Stosuje się je wtedy najczęściej:

  • w połączeniu z laserem frakcyjnym CO2 – regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia ran, leczenie blizn,
  • w połączeniu z mikronakłuwaniem oraz radiofrekwencją RF  – jako terapia odmładzająca: ujędrnienie skóry, redukcja zmarszczek, nawilżenie, poprawa kolorytu skóry, redukcja przebarwień.

W przypadku terapii na włosy, preparat można dodatkowo łączyć z osoczem bogatopłytkowym – czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi potęgują stymulację mieszków włosowych i przyspieszają odrost włosów.

Rekomendowana liczba zabiegów:

twarz, szyja, dekolt: 3 zabiegi co 4 tygodnie,

skóra głowy/włosy: 3 zabiegi co 2 tygodnie.

Czas trwania zabiegu: 20-45 min.

Efekty zabiegów pojawiają się po 6-7 tygodniach, w przypadku terapii na włosy po 3-4 miesiącach.

Medycyna Estetyczna

Masz pytania?
Skontaktuj się

+48 600 511 512 

poniedziałek - piątek

+48 606 225 777

sobota - niedziela

rejestracja@bella-med.pl

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria