Synergia energii

W ostatnim czasie coraz częściej w medycynie estetycznej stosujemy terapie łączone. 

Ma to na celu wzmocnić efekty leczenia a jednocześnie zmniejszyć ilość potencjalnych działań nieporządanych. 

Poniżej kilka słów na temat połączenia fal radiowych i nieablacyjnego lasera erbowo-szklanego.

Bardzo lubię ten zabieg i szczególnie często stosuję go u pacjentek, które nie chcą przechodzić długiego procesu rekonwalescencji po laserach ablacyjnych czyli takich, które uszkadzają wierzchnie warstwy skóry.

Dziś urządzenia nowej generacji łączą technologię radiofrekwencji mikroigłowej z laserem erbowo-szklanym.

Rezultatem takiego połączenia jest nowoczesny zabieg remodelingu skóry, którego zaletą jest szybka rekonwalescencja (2-3 dni) przy jednocześnie szybko widocznych rezultatach.

Mikronakłuwanie o częstotliwości radiowej (RF) polega na zastosowaniu cienkich igieł klasy medycznej celem dostarczania energii cieplnej RF do skóry. Powoduje to kontrolowane mikrourazy skóry, które wyzwalają naturalną odpowiedź organizmu na gojenie się ran. W miarę gojenia się skóry wzrasta produkcja kolagenu, a istniejące włókna kolagenowe napinają się i układają w regularne wzory. Rezultatem jest gładsza, napięta i jędrniejsza skóra.

Laser odmładzający skórę, który celuje w jej wewnętrzną warstwę nie uszkadzając naskórka - jest to laser nieablacyjny. Wiązka laserowa jest rozbijana na liczne drobne wiązki, które powodują mikrouszkodzenia w obrębie skóry właściwej. W miarę gojenia się mikrourazów rozpoczyna się proces remodelingu i neokolagenezy co w prostych słowach oznacza produkcję nowego kolagenu i naprawę już istniejącego. Proces ten powoduje zmniejszenie zmarszczek, blizn oraz nadaje młodzieńczy wygląd skóry.

Dzięki zastosowaniu terapii łączonej możemy jeszcze skuteczniej leczyć blizny, zmarszczki, rozstępy, wiotkość skóry oraz poprawiać jej jakość i teksturę. 

Przeglądając piśmiennictwo naukowe możemy się natknąć na wiele prac wykazujących olbrzymią skuteczność tej łączonej terapii w leczeniu blizn potrądzikowych co potwierdzają moje własne doświadczenia.

Zabieg może być stosowany na twarz i ciało. W klinice Bellamed  mamy przyjemność dysponować takimi urządzeniami.

Blog

Masz pytania?
Skontaktuj się

+48 600 511 512 

poniedziałek - piątek

+48 606 225 777

sobota - niedziela

rejestracja@bella-med.pl

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria