Plastyczna operacja powiek (Blefaroplastyka)

Oczy najczęściej informują innych o naszym wieku i stanie zdrowia. Zmiany powiek związane są z rozciągnięciem się skóry górnych powiek i pojawieniem się tak zwanych "worków" pod oczami, jest to niestety nieunikniony proces. Dzięki zabiegowi zwanemu plastyką powiek blefaroplastyką możliwe jest chirurgiczne poprawienie ich wyglądu - odmłodzenie oczu. Nie usunie się jednak wszystkich zmarszczek, kurzych łapek i nie wyeliminuje się ciemniejszych przebarwień pod oczami.

Czym jest plastyka powiek

Plastyka powiek jest procedurą mającą na celu skorygowanie obwisłych i opadających powiek oraz usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, skóry i zanikających mięśni, a nawet uwypuklającego się tłuszczu z okolic oczu. W miarę starzenia większość ludzi zauważa zmianę w wyglądzie okolic oczu - zwiotczenie skóry, "worki" pod i nad oczami. Czasem zdarza się też, że pod nadmiarem tkanki tłuszczowej osadzonej na kości brwiowej zanika całkowicie górna powieka. Procedura ta może dać znacznie młodszy wygląd zmęczonej i postarzałej twarzy.

Korekcja powiek nie usunie zmarszczek z okolic oczu. Zmarszczki okolic oczu to kurze łapki i podobne zmarszczki wokół oczodołów. Procedura ta także nie usunie ciemnych podkówek nad i pod oczami, ani nie podniesie brwi.

Zabieg korekcji powiek może w dużym stopniu poprawić twój wygląd i nadać okolicom oczu bardziej "obudzony" wygląd. Zabieg ten może także skorygować niektóre problemy związane ze wzrokiem, jak na przykład ograniczenie widoczności spowodowane nadmiarem skóry. Niektórzy mogą uważać, że wyglądają na zmęczonych lub złych, właśnie z powodu opadających powiek. Korekcja pomoże pozbyć się tego nadmiernego "bagażu" i sprawi, że będziesz czuć się i wyglądać dobrze.

Zwiotczenie powiek jest przede wszystkim wynikiem zmian wstecznych włókien kolagenowych i elastycznych skóry. Celem operacji jest usunięcie sfałdowania górnych powiek, worków powiek dolnych oraz drobnych zmarszczek wokół oczu.

 

 

 

 

 

Chirurgia Plastyczna

Masz pytania?
Skontaktuj się

+48 600 511 512 

poniedziałek - piątek

+48 606 225 777

sobota - niedziela

rejestracja@bella-med.pl

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria