Mezoterapia igłowa na włosy

Mezoterapia igłowa jest jednym ze skuteczniejszych sposobów walki z wypadaniem włosów. Mężczyźni z reguły łysieją częściej i szybciej, ale to leczenie łysienia u kobiet jest bardziej skomplikowane. Po określeniu przyczyny nadmiernego wypadania włosów, należy szybko wdrożyć metodę leczenia. Mezoterapia igłowa, dzięki wielu nakłuciom, pozwala na wprowadzenie w skórę odżywczych preparatów. Pobudza również "uśpione" cebulki włosów.
 
Mezoterapia igłowa jest jedną ze skuteczniejszych metod leczenia namiernego wypadania włosów. Za pomocą iniekcji wprowadzany jest w skórę specjalny koktajl z witamin i minerałów. Natomiast wywoływane podczas zbiegu mikrourazy aktywują procesy regeneracyjne, pobudzają cebulki włosów.

Dla kogo zabieg mezoterapii igłowej?

Oczywiście o doborze terapii decyduje lekarz po uprzednim zdiagnozowaniu pacjenta. Kuracja wymaga przynajmniej kilku zabiegów, natomiast skutek to miłe zaskoczenia. W wyniku mezoterapii igłowej następuje widoczna regeneracja struktury włosa, hamuje się proces wypadania i bardzo często włosy odrastają. Warunkiem ich odrostu jest obecność żywych mieszków włosowych. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Poprzez rozpoczętą odpowiednio wcześniej, można znacząco opóźnić łysienie.

Mezoterapia igłowa - na czym polega zabieg?

Za pomocą licznych nakłuć w skórę głowy aplikuje się specjalnie przygotowane koktajle odżywiające włosy lub środki farmakologiczne. Nakłuć dokonuje się za pomocą igły i strzykawki. Pod wpływem mikrourazów aktywowane są procesy regeneracyjne, polepsza się ukrwienie skóry. Efektem zabiegu mezoterapii igłowej jest również pobudzenie cebulek włosów.

Zabieg jest niestety bolesny, ponieważ owłosionej skóry nie da się całkowicie znieczulić (chyba, że na głowie nie ma włosów), stosuje się za to maści miejscowo znieczulające. Za pomocą mezoterapia można również aplikować w skórę osocze bogatopłytkowe. To coraz popularniejsza, przynosząca doskonałe efekty, metoda leczenia łysienia.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • cukrzyca
  • miesiączka,
  • choroby nowotworowe,
  • alergia na któryś ze stosowanych preparatów,
  • opryszczka, infekcje i zapalenia skóry,
  • infekcje bakteryjne i wirusowe,
  • zażywanie leków immunosupresyjnych,
  • skłonność do blizn.

Zabiegi na włosy

Masz pytania?
Skontaktuj się

+48 600 511 512 

poniedziałek - piątek

+48 606 225 777

sobota - niedziela

rejestracja@bella-med.pl

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria