Zabiegi wypełniające zmarszczki oparte są na zastosowaniu najwyższej jakości preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Produkty kwasu hialuronowego stosowane są do korekcji zarówno płytkich jak i głębokich zmarszczek oraz do modelowania rysów twarzy. Dają bardzo dobre efekty pozostawiając skórę nawilżoną i zdecydowanie młodszą.
W celu modelowania konturu i objętości twarzy stosuje się kwas hialuronowy usieciowany dający długotrwałe efekty zabiegu. Przy jego pomocy modelowany jest kontur twarzy, uwidoczniony kontur ust, niwelowane są głębokie zmarszczki i bruzdy jak również wypełniana jest tzw. „dolina łez”. Szczególnie istotne jest uzupełnienie utraconych objętości w okolicy policzków i dolnej części twarzy.
Lekarz delikatnie wprowadza preparat pod skórę by w prosty i łatwy sposób przywrócić objętość, wygładzić zmarszczki i fałdy oraz poprawić wygląd ust. Preparat ma postać gładkiego żelu, który wypełnia zmarszczki zapewniając subtelny, naturalny wygląd.
Kwas hialuronowy zawarty w stosowanych preparatach posiada następujące zalety:
- nie jest pochodzenia zwierzęcego
- nie wymaga testów skórnych (chyba, że zaleci ją lekarz ze względów bezpieczeństwa)
- jest całkowicie wchłanialny
- jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce
- rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne
Kwas hialuronowy przyda się zarówno odwodnionej skórze 25-latki, jak i cerze 50-latki. Wskazaniami do zastosowania preparatów kwasu hialuronowego są:
- redukcja zmarszczek, szczególnie tych niepoddających się toksynie botulinowej
- wypełnienia bruzd nosowo- wargowych
- powiększenie ust
- modelowanie konturów ust
- poprawa i podkreślenie rysów twarzy (Wolumetria)
- wypełnienie ubytków pourazowych i pooperacyjnych tkanek
- usuwanie objawów starzenia (mezoterapia)
- ujędrnianie i odmładzanie skóry twarzy, dłoni, szyi
Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu.