Laserowa epilacja

Już po miesiącu od ostatniego opalania - nie wymaga zapuszczania włosów. Każdy następny zabieg osłabia włos, zmienia strukturę i wydłuża czas wzrostu włosa, aż do całkowitego wypadnięcia.

Opis zabiegu
Każda z tradycyjnych metod usuwania owłosienia (golenie, elektroliza, wosk, itp.) nie tylko wiąże się z odrastaniem włosów, ale również z ryzykiem  wrastania włosów, przebarwień, reakcji alergicznych a nawet blizn. Epilacja laserem diodowym jest skuteczna,  trwała i bezpieczna. Zabieg jest szybki i komfortowy.

Jest skuteczny i bezpieczny dla każdego koloru skóry oraz każdego koloru owłosienia.

Laser diodowy emituje wiązkę światła, która jest pochłaniana przez barwnik włosa. To prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Jednak na laser reagują jedynie te włosy, które są w fazie wzrostu, czyli ok. 30% widocznego owłosienia. Dlatego konieczne są kolejny zabiegi, minimum dwa, w dostępnie około miesiąca, aby pozostałe włosy, będące w fazie zaniku i spoczynku weszły w fazę wzrostu i zareagowały na działanie światła lasera.

W laserze wykorzystano wiele  nowatorskich rozwiązań decydujących o wyjątkowej skuteczności urządzenia oraz  bezpieczeństwie i  komforcie pacjenta. Laser diodowy posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym  świecie, dopuszczający je na rynek jako urządzenia do trwałego usuwania włosów oraz przebarwień.

Czy zabieg jest bolesny?
Urządzenie, jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel określa poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu  indywidualnie dobrane parametry zabiegu. Korzyści wynikających z tego jest kilka:

Dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta. Zabieg jest bardziej efektywny
Indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia
Kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć jego skuteczność.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Laser jest najszybciej pracującym laserem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać zabieg epilacji dużych obszarów w zaledwie kilka minut, np. całych pleców w 4 minuty!

Na skuteczność zabiegu wpływa również opatentowana technologia Photon Recycling, która polega na ponownym wykorzystaniu światła, w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, powraca , co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest  w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.

Schemat terapii
W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest  odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica.

Analizy fototypu skóry dokonuje się przy użyciu inteligentnego czytnika poziomu melaniny - Skintel. Odczyt wysyłany jest do platformy i na jego podstawie automatycznie wybierane są optymalne parametry zabiegu.  Urządzenie Skintel eliminuje ryzyko popełnienia błędu przez osobę wykonującą zabieg oraz całkowicie wyklucza poparzenie skóry.

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 3 do 4 zabiegów w następujących w odstępach od 4 do 10 tygodni.

Zalecenia pozabiegowe
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.

Przeciwwskazania
Przed rozpoczęciem terapii, osoba za nią odpowiedzialna  przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz założy kartę pacjenta.

 • Świeża opalenizna
 • Ciąża
 • Przerwana ciągłość naskórka
 • Epilepsja
 • Leki, zioła foto-uczulające
 • Terapia retinoidami (witamina A)
 • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Łuszczyca, bielactwo
 • Cukrzyca
 • Bliznowce
 • Aktywne infekcje skórne
 • Rozrusznik serca
 • Świeże zabiegi chirurgiczne

Laseroterapia

Masz pytania?
Skontaktuj się

+48 600 511 512 

poniedziałek - piątek

+48 606 225 777

sobota - niedziela

rejestracja@bella-med.pl

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria