Komórki macierzyste LIPOGEMS

Komórki macierzyste: Lipogems - odmładzanie i rewitalizacja twarzy
Lipogems to innowacyjna metoda otrzymywania tkanki tłuszczowej z dużą zawartością komórek macierzystych pozwalająca na podawanie jej jak wypełniacza. Dla pacjenta oznacza to niewielki obrzęk pooperacyjny, poprawę objętości i usunięcie stanów zapalnych skóry, rewitalizację i poprawę krążenia.

Zabieg przeznaczony dla osób w średnim wieku, u których nastąpiło zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej, jak i nieznaczne opadnięcie tkanek i utrata napięcia. Efektem zabiegu jest uzyskanie młodszego wyglądu, poprawienie kształtu twarzy i przywrócenia objętości tkanek w pożądanych miejscach.

Metodę tę można stosować nie tylko w obrębie twarzy, ale także do powiększania piersi, pośladków, modelowania łydek i do odmładzania grzbietu rąk. Ze względu na dużą zawartość komórek macierzystych poprawiających ukrwienie tkanek, metoda ta może być również stosowana w trudno gojących się ranach.

Procedura polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy i po odpowiednim, krótkim jej przygotowaniu, wstrzykiwana jest w tkankę podskórną. Poprawia ukrwienie, odżywia, działa przeciwzapalnie i dodaje objętości. Zabieg może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub u bardziej wrażliwych, dożylnym. Ewentualny obrzęk pozabiegowy jest minimalny i może utrzymywać się do 48 godzin. Jedną z głównych zalet metody Lipo Gems jest właśnie mała inwazyjność i mało traumatyczny przebieg procedury.

Efekt natomiast jest długotrwały.

Zalety:

  • Przeszczep autologiczny bez ryzyka odrzutu
  • Znieczulenie miejscowe - po zabiegu pacjent jest wypisywany do domu
  • Brak obrzęków i siniaków
  • Powierzchnia skóry odżywiona/zregenerowana
  • Nie wymaga użycia wirówki ani enzymów

Medycyna Estetyczna

Masz pytania?
Skontaktuj się

+48 600 511 512

rejestracja@bella-med.pl

Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
Galeria